KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17339329
nr 1733 9329
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
Oljemålning, "Halmstacken och kärran". Signerad. Olja på pannå, 36x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x50
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 20 oktober 2025
kl 18:19:36
20/10 13:16:32
Ivar Morsing
Läs mer om Ivar Morsing